Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

5968809
Dzisiaj
Wczoraj
4334
11706
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Koncert zespołu SOLCZANIE z Solecznik na Wileńszczyźnie

SOLCZANIE   W sobotę 3 marca 2018 r. w hali sportowej przy gimnazjum w Kaźmierzu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „SOLCZANIE” z Solecznik na Wileńszczyźnie. Zespół przybył do Polski w związku z obchodami Jubileuszowego 25. Poznańskiego Kaziuka Wileńskiego organizowanego przez poznański oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Działający w Kaźmierzu oddział TMWiZW również stara się o to, aby i u nas co roku widoczny był akcent obchodów imienin św. Kazimierza królewicza, patrona Polski i Litwy.

Dzięki kontaktom Towarzystwa z miastami Wileńszczyzny gościliśmy już w Kaźmierzu kilka zespołów z Litwy, a zespół „SOLCZANIE” wystąpił u nas już po raz drugi. Na repertuar zespołu składają się tańce i pieśni z Wileńszczyzny i różnych regionów Polski. Imprezie towarzyszył kiermasz wileńskich przysmaków oraz sprzedaż kolorowych palm wielkanocnych. Organizację koncertu wsparł Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu. Na zakończenie występu artystom podziękowali i kwiaty wręczyli; sekretarz gminy Kaźmierz Janusz Stróżyk, prezes TMWiZW o/Kaźmierz Stanisław Jarząb i dyrektor GOK w Kaźmierzu Piotr Pospieszny.