Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

4609021
Dzisiaj
Wczoraj
537
2879
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

IV Przegląd Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu

IV Przegląd Piosenki Patriotycznej   W piątek 12 stycznia 2018 roku dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu zaprosili mieszkańców gminy Kaźmierz na IV Przegląd Pieśni Patriotycznej. Była to również okazja do II spotkania potomków Powstańców Wielkopolskich. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w roku 2009. Tym razem dodatkową atrakcją była inscenizacja wydarzeń z końca I wojny światowej przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Cywilno Militarnej „Semper Fidelis”.

W budynku szkoły przygotowano także okolicznościową wystawę poświęconą Powstańcom Wielkopolskim i wystawę militariów przygotowaną przez Wielkopolską Grupę Miłośników Historii „Wiarus”. W imprezie uczestniczyli m.in. wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka, przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, sekretarz gminy Janusz Stróżyk oraz radni; Zdzisława Śmieszek i Grzegorz Skabara. Spotkanie było również okazją do podziękowania p. Urszuli Kowzan-byłej nauczycielce historii, za jej wkład w zebranie sporej dokumentacji na temat uczestników-mieszkanców gminy Kaźmierz w Powstaniu Wielkopolskim. Dla uczestników spotkania przygotowano także słodki poczęstunek. Wkrótce relacja wideo.