Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 364 gości oraz 0 użytkowników.

5969090
Dzisiaj
Wczoraj
4615
11706
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Żywa lekcja historii w Przedszkolu „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu 11 Listopada – Dzień Niepodległości

Akademia   W piątek – 10 listopada br. o godz. 10.00 obchodziliśmy uroczyście święto państwowe – Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej to okazji uroczystą akademię przygotowały dzieci 5 letnie z oddziału „Leśne skrzaty” oraz „Misie” wraz z wychowawcami. W akademii uczestniczyli również zaproszeni goście – rekonstruktorzy z Grupy Miłośników Historii „HUZAR” oraz Rodzice.
  

W pierwszej części akademii uroczyście wprowadzony został poczet sztandarowy z flagą Polski. Następnie  dzieci mogły dowiedzieć się, że w historii naszej Ojczyzny był kiedyś taki okres, że Polski nie było na mapie, a nasze ziemie należały do trzech zaborów, wysłuchać pieśni patriotycznych pt. „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza kadrowa”, „Namaluję Polskę” oraz wykazać się znajomością tekstu wiersza W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Oddając cześć żołnierzom poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny odśpiewano uroczyście 4 zwrotki hymnu  państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”.
Rekonstruktorzy zaprezentowali uczestnikom akademii umundurowanie oraz wyposażenie żołnierzy walczących w Powstaniu Wielkopolskim oraz młodzieży walczącej w Powstaniu Warszawskim.
W drugiej części spotkania dokonano podsumowania konkursu plastycznego „Jesień kolorowa i wesoła” zorganizowanego przez p. E. Fronczak oraz p. J. Kłos. Pani Dyrektor wraz z organizatorkami konkursu  wręczyła uczestnikom  pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki.
   Następnie rekonstruktorzy odwiedzili wszystkie oddziały przedszkolne. Każdy z 11 odzdziałów na pamiątkę tego niecodziennego spotkania otrzymał drewniane puzzle przedstawiające flagę Polski z godłem, flagę Powstania Wielkopolskiego ufundowane przez GMH „HUZAR” oraz naklejki z barwami narodowymi przekazane przez  Wiarę Lecha Sekcja Kaźmierz. Odpowiadali również na pytania dzieci, które wykazywały duże zainteresowanie poruszoną podczas akademii tematyką.
   Dziękujemy przestawicielom GMH „HUZAR” za przyjęcie zaproszenia, spotkania z wychowankami w każdym z oddziałów przedszkolnych oraz ofiarowane upominki.