Remigiusz Kaczmarek

Spektakl o Janie Pawle II   W niedzielę 23 września 2012 r., na zaproszenie sokolnickich Urszulanek SJK zawitał do nas łódzki teatr „Zwierciadło”. Aktorzy byli już naszymi gośćmi przed rokiem. Teraz zaprezentowali w kaplicy w Sokolnikach Wielkich swój spektakl zatytułowany: „Od zaraz święty”. Przewodnim motywem tej inscenizacji jest rzecz jasna postać papieża polaka – Jana Pawła II.

Publiczność z zapartym tchem oglądała tę reżyserską propozycję teatralną. Po twarzach było widać, że artyści potrafili przywrócić w pamięci widzów tamte, jakże bliskie nam momenty a dziś będące już częścią historii naszego kraju. Miło, że na widowni zasiadło również sporo młodych ludzi, którzy w ten sposób ugruntować sobie mogli wiedzę na temat życia i pracy naszego wielkiego rodaka. Teatralny poranek zakończył się gromkimi oklaskami, co niebywale wzruszyło artystów. Z ich strony padły słowa podziękowania za, tak miłe przyjęcie a i sami otrzymali wyrazy uznania ze strony publiczności w postaci symbolicznego kwiatka. Oto kilka migawek obrazujących to spotkanie ze sztuką „na żywo”.

Spektakl przygotowali i wystąpili:

s. Danuta Nowak - Urszulanka SJK z Pniew, aktor

Krzysztof Kaczmarek – aktor, reżyser, pomysłodawca spektaklu

Michał Kret - aktor

s. Aleksandra Topola - Urszulanka SJK z Łodzi; opieka organizacyjna nad tym spektaklem

konsultacja historyczna - Matka Generalna USJK Franciszka Sagun

Reżyser pan K. Kaczmarek wspomina: „ Mam wielki sentyment do tego spektaklu. Wspominam moje spotkanie z Ojcem Świętym w Watykanie w roku 2000 a także urokliwe Stawiska na Kaszubach, gdzie podczas wakacji pisałem tę sztukę. W tle dekorację stanowi biała szata bo tak sobie wymyśliłem; chciałem by takim mocnym akcentem dobitnie zaznaczyć o kim i o czym jest ten spektakl”.

Foto: R. Kaczmarek

Kategoria: