Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

5968913
Dzisiaj
Wczoraj
4438
11706
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

aktualnosci/2011/05_maj/29.05_fest.szamotW środę 25 maja 2011 r., odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenki Seniorów, który co roku w maju odbywa się w Szamotułach. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Ocalmy świat - nasz wspólny dom". Pomysłodawczyniami organizowania festiwalu są Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Domu Dziennego Pobytu w Szamotułach. W tym roku w festiwalu uczestniczyło 13 zespołów i co ciekawe po raz pierwszy w jego historii do Szamotuł przybyli artyści spoza wielkopolski.

Od kilku lat w szamotulskim festiwalu udział bierze cieszący się tam wielkim uznaniem, kaźmierski zespół „Kaźmierzanka”. Również tegoroczna edycja okazała się szczęśliwą dla naszych seniorek, gdyż jury oceniające środowe występy przyznało im I miejsce. Poziom wykonawców stał na wyrównanym, dość wysokim poziomie ostatecznie jednak zdecydowano, że to właśnie „Kaźmierzanka” była zespołem najlepszym. Dla seniorek i seniorów jednak nie nagrody czy dyplomy są najważniejsze. Liczy się to, że w Szamotułach można się dobrze zabawić. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi, a wielu spośród nich na moment zapomina o codziennych zmartwieniach. Wspólna zabawa i integracja są celem tych corocznych spotkań. Kolejny jubileuszowy festiwal już za rok. Warto wspomnieć, że szamotulską imprezę upodobała sobie piosenkarka Eleni, która nie tylko uczestniczy w festiwalu i zasiada w jury, ale również rozwesela serca ludzkie swoim pięknym śpiewem. Występom towarzyszyły róznego rodzaju wystawy m.in. kolekcjonerskie, malarskie, fotograficzne itp.