1top
Jerzy Oses

Aktywnie w Sudetach   W dniach od 24.06 - 02.07.2017 r. druhny i druhowie z 65 Drużyny Harcerskiej Środowiskowej im. Zawiszy Czarnego wraz z opiekunkami przebywali w Sudetach. Wyjazd możliwy był dzięki Stowarzyszeniu Kaźmierz. Na załączonym filmie zarejestrowano tylko część atrakcji, z których korzystali harcerze. Wszystkiego nie dało się sfilmować z uwagi na kiepską kondycję fizyczną operatora kamery ;-) 

Czytaj więcej: Aktywni w Sudetach
Jerzy Oses

Bezpieczne wakacje 2017   We wtorek 20 czerwca 2017 r., na terenie wypoczynkowym Agro-Zalewu nad zalewem RADZYNY odbyła się kolejna edycja akcji Bezpieczne wakacje". W imprezie zorganizowanej przez: Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Policję, Zawodową Straż Pożarną, uczestniczyły grupy dzieci i młodzieży szkolnej z powiatu szamotulskiego. Celem akcji jest uświadomienie im, jak należy zachować się w sytuacjach (zagrożeniach), które mogą mieć miejsce podczas nadchodzących wakacji.

Czytaj więcej: „Bezpieczne wakacje" 2017
Jerzy Oses

Ostra Brama   W czwartek 15 czerwca 2017 r. grupa członków kaźmierskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej ruszyła w podróż na Wileńszczyznę. Celem wyprawy było dostarczenie prezentów dla przedszkola, do którego uczęszczają dzieci naszych rodaków z miejscowość Ejszyszki. Tym razem poza darami dla dzieci wsparliśmy przedszkole środkami na budowę ogrodzenia wokół przedszkola, które zabezpieczy place zabaw między innymi przed wandalizmem. Już pierwszego dnia zaraz po przybyciu do Ejszyszek dyrektor Żłobka – Przedszkola „Płomyczek” p. Halina Antropik zademonstrowała nam owoc naszej poprzedniej wizyty.

Czytaj więcej: Z wizytą u naszych rodaków na Wileńszczyźnie